Kukající vlci Feeder Team

Přestup cup (Ouředníček)
Napsal Jirka Ouředníček  
Pondělí, 03. březen 2008
 

Feederový Přestup cup

 
 
 Začnu velmi netradičně a to statistikou. Mnozí z vás si myslí, že to byl, co se týká počasí, nejhorší závod, protože všude v republice padaly střechy, stromy, vysoké napětí, ale není tomu tak. Jsem už pamětník a ryby chytám nějaký pátek a tak mi jistě moji vrstevníci dají za pravdu, že jsme zažili mnohem horší chvilky, než desetiminutový slejvák s kroupami a nárazovým větrem.
Nemusím chodit daleko a jistě si všichni vzpomenete na mistrovství republiky v Olomouci. Bylo vedro, dusno a pralo sluníčko a během závodu se z ničeho nic přihnala vichřice, slejvák a kroupy velikosti nehtu u palce, že většina lidí doslova „visela na deštnících“ a čekala konec světa. Ale jak to přišlo, zase to odešlo. Mimochodem v té největší průtrži jsem chytil dvě parmy a plotici a dělal jedničku v sektoru. Nebo jiný příklad, snad deset, patnáct let zpátky, kdy jsme na „Járku“ ( pro neznalé kanál v Břeclavi) chytali ligu v plavané a přišla taková průtrž, že bylo jedno, jestli máme nebo nemáme deštníky. Určitě polovině z nás vítr zničil deštník a jistě si vybavíte, co je to za parádu, balit všechen cajk včetně věcí, totálně promočený.A co teprve ti komáři!
Tím vůbec nechci ubírat na nebezpečnosti, co se mohlo všechno stát. Naopak. Jsem strašně rád, že jsme všichni přečkali vichřici v pořádku, na nikoho nespadl strom, nikdo se nezranil. Bylo to i více méně tím, že jsme byli trošku schováni okolním terénem a zase tak moc se u nás orkán neprojevil. Dokonce se chytlo několik ryb, takže jsme mohli vítězům sektorů a deseti nejlepším předat poháry a ceny od sponzora závodu - firmy MIVARDI.
Než se všichni sjeli, vypíchli jsme s klukama sektory.
Statistika závodu: Přihlásilo se nás šedesát a chytali jsme v pěti sektorech po dvanácti. Ráno jsme s Mírou, Honzou a několika dalšími dobrými dušemi vytýčili trať. Bylo pod mrakem, při losování dokonce chvilku svítilo sluníčko, ale v přípravě to vypuklo a byl to slušný mazec. Vichr, slejvák, kroupy, ale jen asi půl hodinky. Potom déšť ustával a mezi normálním větříkem jen občas „trošku fouklo". Závod trval tři hodinky od jedenácti do dvou a to se už docela dalo. V sektoru „A" se nikomu nepodařilo chytit rybu, v sektoru „B" jeden závodník rybu chytil, v „Céčku"taky jeden závodník rybu chytil, v „Déčku" se nachytalo nejvíc, šest lidí chytlo rybu a v posledním „Ěčku" chytli rybu dva. Chytlo se sedm kaprů a pět cejnů a pouze tři závodníci chytli dvě ryby, takže se vesměs jednalo o „náhodňáky".
Zvláštní odstavec věnuji poděkováním Valdovi a jeho synovi, kteří se o nás velmi svědomitě starali a ač přišli ve vichřici o stánek a střechu nad hlavou, zůstali do poslední chvilky na svém místě a snažili se nám splnit, co nám na očích viděli.
Taktéž moc děkujeme RSK Feeder klubu za zapůjčení tratě, losovacího zařízení, Radance, že nám to "odrozhodcovala" a spočítala výsledky, ÚSMP ČRS za zapůjčení vody a všem závodníkům, že jste přes nepřízeň počasí vydrželi až do konce a i mému teamovému kamarádovi Mírovi, že se mnou od vymyšlení závodu až do jeho zrealizování do praxe vydržel až do konce.
losování byl velký zájem. to ještě nikdo netušil, co ho čeká...Chvilku po tom, co se vichřice s kroupama přehnaly, byl stánek sto metrů všude kolem.... Ale Valda statečně vydržel.....Valdo, ještě jednou moc díky!!Já měl od rána strašný "pech". Vezl jsem na závod spoustu klukům červíky a aby je měli pěkně rozjeté, nechal jsem je v teplíčku, což jsem neměl dělat. Rozdílem teplot se orosili a "pustili" se na "procházku".. Vzápětí na tom jsme na závodním úseku píchli přední kolo a do třetice se i v kufru auta pár červíkům nelíbilo být v kýblu a i oni šli na procházku....Nepřejte si slyšet, co tomu řekla máma, protože ona mi půjčila auto....
 

jsme u vítězů sektorů. V sektoru "A" se bohužel ryba nechytila a tak nám pohár zůstal do dalšího závodu. V "Béčku" padlo štěstíčko na Petra Kuchaře a tak je pohár za sektor jeho.V "Céčku" padlo štěstíčko na Luboše Kasla a tak i on si odnesl pohár....Déčko byl jediný sektor, kde se chytalo a tak z šesti závodníků, kteří tu chytli rybu, vyhrál Franta Velinger.A nakonec v sektoru "E" chytili rybu dva , ale větší měl Kukačka Čugi Juraj Surgota a tak poslední sektorový pohár patří jemu. Bohužel, nestíhal jsem, a tak jediná ryba, která se do mého foťáku povedla, je zrovna Kukačky Čugiho krásný kapřík....
A jsme u vyhlášení deseti nejlepších, kterým se povedlo chytit rybu:

První místo, a zlatá s 3360g vyhrál Franta Velinger.

Druhá, stříbrná příčka patří Milanu Polaneckému s váhou 3080g.

Třetí, bronzová příčka s váhou 3000g patří Láďovi Chalupovi st.. 

Čtvrté místo, pověstná brambora, patří Juraji Surgotovi za jeho kapříka s váhou 2360g. 

Páté místo, Luboš Kasl s váhou 2160g.

Krásné, šesté místo Míra Stejskal s váhou 1980g. 

Sedmé místo Petr Kuchař s váhou 1820g. 

Osmé místo, Jiří Kodýdek s váhou 1820g. 

Deváté místo Franta Pelíšek s váhou 1600g.

Desáté místo Petr Bromovský s váhou 1400g.

Kluci ještě vymysleli zvláštní cenu pro vedení RSK Feeder Klubu Romana Srba a Frantu Koubka za zásluhy o celkové feederové dění a taky cenu předali. Blahopřejeme.

TOPlist