Kukající vlci Feeder Team

Konzistence Krmení

Základem každého krmení je konzistence
Jednou z hlavních chyb při přípravě krmení je práce s vodou. Ano je to tak! Nejdůležitější složkou každého krmení je zejména množství přidané vody do krmení. Voda rozhoduje o tom, zda krmení bude fungovat nebo ne. I sebelepší krmení pokud nemá tu správnou konzistenci bude fungovat velmi špatně a naopak. Když se občas podívám do kyblíku některých rybářů kteří mají vnadící směs do krmítka připravenou jako těsto přesně tuším proč nemají záběry.

Směs pro rybník
Pokud se chystám lovit na rybníku mám dvě možnosti, a to udělat krmení tzv. suché nebo řídké (víc mokré).V případě mokrého krmení šiška při dopadu na hladinu pleskne a tím se vytvoří mrak, který pozvolna klesá ke dnu. Čím větší mrak krmení udělá, tím lépe. Zkušení míchači již vědí, které komponenty dokáží udělat obrovský mrak. Hodně pomáhá speciální rozprašovací hlína, ale o tom později.

V případě suché vnadící směsi (dávám méně vody) se snažím krmení dostatečně provzdušnit s pomocí katrování přes síto i když  stále častěji  používám AKU vrtačku se speciální nástavcem. Šiška krmení při dopadu na hladinu žbluňkne, klesne na dno, kde velmi rychle rozpadne a do vodního sloupce se začnou uvolňovat drobné částečky, které rybám signalizují kde hledat zdroj potravy.

Konzistence krmení pro tažnou a hlubokou řeku
Připravit krmení na řeku vyžaduje podstatně větší pozornost. Na tažné a hluboké řece musím počítat s proudem a proto musí být krmení připraveno tak, aby vnadící koule co nejrychleji propadla na dno a tam se velmi pomalu rozpadala. Velkým pomocníkem kromě vody je v tomto případě kvalitní hlína, která působí jako pojivo a zátěž současně. Krmení z pohledu konzistence nesmí být suché ani úplně mokré, protože v případě suchého krmení by proud odplavil většinu po pár minutách ze zakrmeného místa. Pokud krmení ulejete a je příliš mokré, rozpleskne se o hladinu a tak nestihne propadnout na dno. Pokud připravíte krmení pro řeku správně, musí koule při dopadu na hladinu žbluňkout jako šutr.

Konzistence pro feederové krmítko

<!--[if !vml]--><!--[endif]-->Pokud chytáte s feederem a máme v úmyslu používat krmítko, ponechte stranou část směsi do krmítka. Krmení určení pro krmítko musí mít takovou konzistenci, aby se krmení po nahození z krmítka uvolnilo max do 2 minut. Zde ovšem hodně záleží také na síle s jakou krmení do krmítka namačkáte. Rozhodně je lepší udělat krmení sušší a víc napěchovat krmítko, než jej udělat mokré čím by jste docílily pouze toho, že krmení z feederového krmítka nevypadne ani po 15 minutách. Každá voda vyžaduje jinou konzistenci, ale obecně se dá říci že čím větší proud , tím "mokřejší"  musí být směs do krmítka a naopak.

Základem téměř každého krmení je TTX
O významu komponenty TTX není potřeba pochybovat. Bohužel není k sehnání ani v některých rybářských obchodech, přitom se jedná o skutečně důležitou složku téměř každé vnadící směsi. TTX je totiž speciálně upravená kukuřice, která po zalití vodou (Cca 1 litr ) na 500 g suché směsi nabobtná i na dvojnásobek svého objemu.
Vznikne řídká kašovitá směs do které můžete ještě přidat např. tekutý posilovač, melasu nebo COLGO BELGE. Takto připravená TTX s konzistencí řídkého těsta (proto se TTX slangově říká bábovka) se přidává do suché směsi. Pečlivým rozmícháním se TTX spojí se suchým základem a krmení začne nasávat vodu z TTX-ky.

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

TOPlist